Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Erzincan’da İl Av Komisyonu Toplandı.

Şubat 28, 2019

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunun 3. maddesi gereğince Erzincan Vali Yardımcısı İhsan AYRANCI Başkanlığında, Erzurum 13. Bölge Müdürlüğümüze bağlı Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Avcı dernek başkanları ve 2 avcı üyeden oluşan İl Av Komisyonu 27.02.2016 tarihinde saat 10:00’ da Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplandı.
Erzincan İl genelinin tamamı, 15 devlet ve 14 genel olmak üzere toplam 29 avlağa ayrılmış olup; avcılarımız, 2019-2020 Av Yılı Av Döneminde Avlak Yönetimi Bilgi Sisteminden (AVBİS) Av Hayvanı Kota izni almak şartıyla av yapabileceklerdir.
Düzenlenen toplantıda; Avlanmasına İzin Verilen Av Hayvanları ve Süreleri, Limitleri, Koruma Altına Alınan Av Hayvanları, Koruma Altına Alınan Av Hayvanlarından Avlattırılması talep edilen Türler, Yasaklanan Avlanma Usul ve Şekilleri, Yasaklanan Avlanma Araç ve Gereçleri ile Özellikleri, Mücadele Maksatlı Avlanma Esas ve Usulleri, Avlanmanın Yasaklandığı Sahalar ile ilgili kararlar alınarak 2019-2020 Av yılı için toplanacak olan Merkez Av Komisyonuna (MAK) sunulacaktır.